صفحه اصلی تماس با ما محصولات ویژه تبلیــغات حمایت از ما عضویت در خبرنامه فیلم و مستند های آموزشی


√ لطفاً پس از دانلود فایل مورد نظر ما را از نظرات ارزشمندتان آگاه سازید تا بتوانیم در بهبود کیفیت سایت به کار ببندیم
√ لطفاً برای حمایت از پروژه ها بر روی تبلیغات سایت کلیک کنید.

دانلود جزوه ارتعاشات مکانیکی پیشرفته (کارشناسی ارشد) – مهندسی مکانیک

دانلود جزوه ارتعاشات مکانیکی پیشرفته (کارشناسی ارشد) مهندسی مکانیک

ارتعاشات مکانیکی پیشرفته

 

جزوه ارتعاشات مکانیکی پیشرفته (کارشناسی ارشد) :

به شکل ساده می شود گفت یک حرکت تکراری، در اصل ارتعاشات پدیده ایی دینامیکی است، نوسان، یک حرکت است که تکرار می شود.در بررسی ارتعاشات به حرکت نوسانی اجسام و نیرو های مرتبط به آن توجه میگردد.هر جسم که دارای جرم باشد و خاصیت الاستیسیته( حرکت نسبی بین ذرات خود) داشته باشد، قادر به ارتعاش هست.( تقریبا تمام اجسامی که در دور و بر ما هستند دارای ارتعاش می باشند. برای در ک فیزیکی ارتعاشات شاید مثال تکراری خطکشی که در لبه میز قرار دارد و شما آن را به ارتعاش وا می دارید، کافی باشد، راستی تا به حال از خود پرسیده اید که چرا پس از مدتی خطکش از نوسان باز می ایستد؟ یک مساله جالب دیگر اینکه آن خط کش را هر چه قدر هم که زیاد کج کنید باز هم با همان فرکانس (تعداد نوسان در ثانیه) مرتعش می شود! در ادامه علت را خواهیم گفت.به طور کل در بررسی ارتعاشات یک سیستم باید مشخصه ها ی ، جرم، فنریت، میراکنندگی (دمپینگ) و نیروی محرکه در مرحله اول مشخص گردند.

سه مرحله اصلی در بررسی ارتعاشات:

مرحله اول با توصیف مشخصات فیزیکی سازه ( شامل جرم، سختی، میرایی و سایر پارامتر ها) شروع می شود و آنگاه مدل ریاضی مربوط تشکیل می گردد. سپس معادلات حرکت سیستم به وسیله یکی از روش های متداول ( مانند نیوتن-اویلر، لاگرانژه و همیلتون) نوشته می شود.
(توجه شود این مرحله نیاز به شناخت خوب دینامیکی سازه دارد و این کار بدون تمرین بسیار به راحتی صورت نمی گیرد، اگر مساله زیاد حل نکنید مسلما در هنگام عمل در کارگاه ها زمان را از دست خواهید داد.)
مرحله دوم تعیین فرکانس های طبیعی و مودهای طبیعی متناظر سیستم است که به خصوصیات مودال سیستم معروف می باشد. از نظر ریاضی منتهی به حل یک مساله مقادیر ویژه می گردد.
مرحله سوم در تحریک تئوریک از نظر آزمایشگاهی نیز اهمیت دارد، تعیین پاسخ سیستم به محرک های خارجی و یا شرایط اولیه است. از لحاظ ریاضی این مرحله منتهی به حل معادلات دیفرانسیل با شرایط اولیه می شود.

جزوه ای در رابطه با ارتعاشات مکانیکی پیشرفته کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک که از لحاظ غناعت علمی بسیار پربار است که شامل توضیح و حل مسائل این درس می باشد

 

√ برای آگاهی از نحوه ی خـرید و مشاهده ی لینک دانــلود از این قسمت دیدن فرمائــید:پس از کلیک بر روی لینک دانلود صفحه ای شامل یک شمارنده 5 ثانیه ای باز خواهد شد که پس از اتمام زمان تایمر بر روی دکمه زرد رنگ ظاهر شده با عنوان رد کردن تبلیغ کلیک کنید تا فایل مورد نظر شما دانلود شود.
فوریه 2nd, 2012 | دسته: جزوات، جزوه ها | 898 بازدید |
برچسب ها: ، ، ، ، ،
جزوه ارتعاشات پیشرفته,دانلود جزوه ارتعاشات پیشرفته,دانلود کتاب ارتعاشات پیشرفته,پروژه ارتعاشات,پروژه ارتعاشات مکانیکی,کتاب ارتعاشات پیشرفته,آموزش ارتعاشات پیشرفته,ارتعاشات پیشرفته,جزو درس ارتعاشات پیشرفته,دانلود كتاب ارتعاشات پيشرفته(رايگان)

مطالب مرتبط
افزودن نظر:پروژه ها
دایان شاپ حراج واقعی!! haraaj.dayanshop.com میهن استور بزرگترین و با سابقه ترین فروشگاه اینترنتی haraaj.mihanstore.net فروشگاه پروژه ها فروشگاه محصولات دانشگاهی www.p30books.ir